2018 m. gegužės 16 d., trečiadienis

Reikalaujame stabdyti palestiniečių genocidą!


Socialistinio Liaudies Fronto (marksistinio) pareiškimas

2018 metų gegužės 14 d. Izraelyje buvo iškilmingai atidaryta Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada Jeruzalėje. Tai padaryta po JAV prezidento Donaldo Trumpo sprendimo pripažinti Jeruzalę žydų šalies sostine. Ambasados perkėlimas įvyko Izraeliui minint 70-ąsias nepriklausomybės metines. Tuo tarpų gyvenantis dar 1967 metais Izraelio okupuotame Gazos ruože palestiniečiai vadina šią datą „Katastrofos diena“ ir laiko rytinę istorinio Jeruzalės miesto dalį savo ateities nepriklausomos valstybės sostine.

JAV ambasados perkėlimas į Jeruzalę Palestinos autonomijos prezidentas Mahmudas Abassas pavadino „šimtmečio antausiu“. Šis sprendimas pažeidžia neutralumo statusą – 1980-siais buvo priimtą Jungtinių Tautų saugumo tarybos rezoliuciją, kuri neteisėtu pripažino Izraelio įstatymą, kad Jeruzalė yra vieninga ir nedaloma Izraelio sostinė. Faktinis JAV ambasados perkėlimas ženkliai apsunkino taikos siekimą šiame sudėtingame pasaulio regione ir iplėskė žibalo į permanentinį konfliktą tarp žydų valstybės ir arabų pasaulio bei iššaukė palestiniečių sukilimą prieš tokius provokacinius Tel Avivo ir Vašingtono veiksmus.

Prasidėjo masiniai palestiniečių protestai prie Palestinos autonomijos Gazos ruože ir Izraelio sienos. Izraelio kariuomenė žiauriai, šaudydama į protestuotojus koviniemis kulkomis, susidorojo su protestuotojais. Nužudyta virš 60 palestiniečių, tame tarpe vaikų ir moterų. Apie 3000 sužeista. Visa tai gali peraugti tiesiog į karinius veiksmus Europos pašoneje. Savo susirūpinimą dėl „neproporcingo“ jėgos panaudojimo įšreiškė JTO, įvairių valstybių vadovai, žmogaus teisių organizacijos. Turkijos prezidentas Erdoganas pavadino Izraelį “teroristine valstybe“.

Socialistinis Liaudies Frontas (m) smerkia ir reikalauja nedelsiant stabdyti  Izraelio valdžios veiksmus, kurie prilygsta palestiniečių genocidui. Kodėl šioje situacijoje tyli Lietuvos prezidentė bei adekvatus šalies politikai, jeigu jie dar yra išlikę? Žongliruodami „genocido“ sąvoka savo šalies istorijos atžvilgiu bei išriktinai palaikydami, neva, „nepriklausomybės ir laisvės “ siekius įvairiuose po-tarybinės erdvės regionuose, mūsų politinio elito atstovai nemato realaus kitų tautų genocido bei jų savarankiško valstybingumo siekių. Nemato, nes kitokią poziciją nesuprastu šio „nepriklausomo elito“ šeimininkai - JAV bei jų satelitas ir ištikimas sąjungininkas – Izraelis.

Dar daugiau, „šeimininkams“ tiesiog pataikaujama paminant nacionalinius mūsų šalies interesus ir jos piliečių orumą bei nuomonę. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos ultradešiniųjų narių grupė su keistoku Lauryno Kasčiūno bei Emanuelio Zingerio tandemu priešakyje jau kreipėsi į užsienio reikalų ministeriją ir į Seimo Užsienio reikalų komitetą dėl Lietuvos ambasados perkėlimo į Jeruzalę.

Kviečiame dorus Lietuvos žmones ryžtingai pasisakyti prieš Izraelio agresiją ir jo ekspansionistinę politiką artimųjų Rytų regione. Reikalaujame atšauklti iš Izraelio Lietuvos Respublikos ambasadorių.

Stabdykime palestiniečių genocidą!

SLF (m) Valdyba
2018-05-15